Wspomnienie jesiennej szkoły

Gdy za oknem zimowy czas, z nostalgią wspominamy... Na przykład jesienną zieloną szkołę. W tym roku szkolnym najmłodsi uczniowie SSP Optimum pojechali do Przesieki, miejscowości leżącej w samym sercu polskiej części Karkonoszy.
Z okien pensjonatu, w którym mieszkali, roztaczał się widok na piękne góry.
Tuż za pensjonatem rozpościerał się las, do którego we wtorek zabrała uczniów pani Bogumiła z Nadleśnictwa Śnieżka. Las zaskoczył dzieci mnogością i urodą grzybów. Niestety te najpiękniejsze były trujące! Pani leśnik w interesujący sposób przekazała dzieciom wiele cennych informacji, a następnie postawiła przed nimi zadanie. Uczniowie, pracując w grupach, musieli z materiału przyrodniczego znalezionego w lesie ułożyć ciekawe kompozycje.
W środę uczniów odwiedzili niezwykli goście. Byli to strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przesiece, którzy opowiedzieli o swojej pracy, a następnie przeprowadzili warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Jak każdej zielonej szkole, tak i tej towarzyszyły wędrówki po okolicy, zabawy, turnieje i konkursy, pokaz talentów oraz zajęcia plastyczne. Tradycyjnie każda klasa kończyła dzień, słuchając opowieści czytanych przez swoich wychowawców.

 © 2021 Fundacja OPTIMUM.
Designed by Stanley