mazur kacperJestem pasjonatem matematyki i studentem Uniwersytetu Wrocławskiego.
Uwielbiam pracę z dziećmi i rozwijanie ich umiejętności matematycznych i dedukcyjnych.
Jestem gorącym zwolennikiem tworzenia przez uczniów unikatowych rozwiązań i toków rozumowań.
Praca w szkole to dla mnie zarówno pasja jak i powołanie, dlatego stale rozwijam się uczęszczając na szkolenia i kursy rozwijające kompetencje zarówno matematyczne jak i pedagogiczno-psychologiczne.
Poza szkołą jestem wychowawcą obozów olimpijskich juniorów z ramienia Uniwersytetu Wrocławskiego oraz członkiem zarządu koła naukowego matematyków teoretyków Uniwersytetu Wrocławskiego.
Prywatnie zapalony rowerzysta


Patryk Szawliński

nauczyciel plastyki i techniki

Jestem absolwentem Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Ponadto ukończyłem kilka studiów podyplomowych i kursów kwalifikacyjnych dla nauczycieli. Posiadam uprawnienia do nauczania 12 przedmiotów (z zakresu edukacji humanistycznej, społecznej, artystycznej i technicznej) oraz uprawnienia do prowadzenia zajęć w ramach oligofrenopedagogiki. Sztuka inspirowała mnie od najmłodszych lat i każdego dnia odkrywam jej tajemnice. Chciałbym zaszczepić w moich uczniach miłość do malarstwa, rzeźby, rysunku i architektury. Dzięki technice usprawniam manualny rozwój dzieci. Ważne są dla mnie kultura pracy, odpowiednie przygotowanie stanowiska, zachowanie bezpieczeństwa w szkole i na drodze oraz wdrożenie odpowiedniego tempa pracy. Uważam, że należy stale rozwijać wrażliwość estetyczną, kreatywność oraz zdolności artystyczne i techniczne wśród dzieci, młodzieży, a także osób dorosłych.


krynicka irenaJestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego Wydziału Nauk Przyrodniczych, Podyplomowego Studium Pedagogiczno - Psychologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Studiów Podyplomowych „Sztuka Zintegrowana” Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

W szkole OPTIMUM pracuję jako nauczyciel plastyki i opiekun zajęć pozalekcyjnych. Sztuki plastyczne są moją fascynacją, a możliwość dzielenia się nią z dziećmi - przyjemnością. Punktem wyjścia do zajęć lekcyjnych jest dla mnie integracja twórczej działalności uczniów z przyswajaniem wiadomości z zakresu historii sztuki. Pragnę, aby uczniowie poznali różne techniki i tworzywa plastyczne, nabyli elastyczności posługiwania się nimi oraz poczuli radość tworzenia.

Świetlica szkolna jest miejscem odpoczynku dzieci po zajęciach lekcyjnych. To dobry czas na wdrażanie do indywidualnej prezentacji siebie samego, nawiązywanie przyjaznych kontaktów rówieśniczych, poznawanie zasad dobrego wychowania oraz wejście w świat swobodnej twórczości plastycznej. Do sukcesu w realizacji tego założenia potrzebna jest rzetelna prezentacja otaczającego świata natury oraz świata wytworów ludzkiego umysłu i rąk, co też z radością czynię.


okraszewski grzegorzGrzegorz Okraszewski uczy angielskiego od 2009 roku. W tym czasie zdobył doświadczenie zarówno w nauczaniu dorosłych, młodzieży i dzieci. W nauczaniu ceni możliwość przekazywania wiedzy i obserwowania jak jego podopieczni podnoszą swoje umiejętności językowe. Swoje nauczanie opiera zarówno na wiedzy , jak i na pielęgnowaniu długofalowych relacji z uczniami


kaminski bartekJestem socjologiem, reżyserem dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych. Traktuję teatr jako miejsce nabywania kompetencji społecznych, spotkania ze sztuką, kształtowania wrażliwości estetycznej.

Dla moich grup teatralnych sam piszę scenariusze, choć często sięgam także po teksty znanych i lubianych twórców. Moja praca daje mi bardzo dużo satysfakcji.


czochara martaW szkole „OPTIMUM” pracuję jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.
Jestem magistrem edukacji wczesnoszkolnej, nauczycielem dyplomowanym. Ukończyłam także dwuletnie studia podyplomowe z zakresu "Terapii zajęciowej” w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.
Nauczanie sprawia mi dużą radość i satysfakcję, bardzo lubię pracę z dziećmi.
Ustawicznie poszukuję nowych rozwiązań przekładających się na sukcesy uczniów.
Zarówno na studiach, jak i w trakcie pracy zawodowej zdobyłam wiele doświadczeń dotyczących pracy z dziećmi. Podejmuję również działania w kierunku wzbogacania warsztatu pracy i zdobywania nowych doświadczeń zawodowych, uczestnicząc w szkoleniach, kursach oraz warsztatach.
W swojej pracy zawodowej pragnę dzielić się z uczniami swoją wiedzą, rozwijać ich często ukryte talenty, pokazywać w ciekawy sposób świat, który ich otacza.
Prywatnie pasjonuję się tańcem, tworzę taneczne układy choreograficzne, piszę wierszyki, teksty piosenek, bajki relaksacyjne oraz terapeutyczne. Miłośniczka speedway’a, muzyki dance i eurodance oraz filmu.


radziszewska malgorzata" Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci- stara się zobaczyć ich dusze"
Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej z wieloletnim doświadczeniem. Łatwo nawiązuję kontakty z innymi i lubię pracę z dziećmi.
Ustawicznie poszukuję nowych rozwiązań przekładających się na sukcesy uczniów. Podczas swoich doświadczeń zawodowych nauczyłam się odpowiedzialności, rzetelności ,a także cierpliwości.

Ukończyłam Studium Wychowania Przedszkolnego we Wrocławiu, studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu-Pedagogika w zakresie wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego, studia podyplomowe w zakresie Organizacji i Zarządzania Placówką Oświatową. Należałam przez wiele lat do Klubu Nowatora przy Dzielnicowej Radzie Postępu Pedagogicznego Wrocław-Śródmieście. Za szczególne zasługi w zakresie działalności dydaktycznej,wychowawczej i opiekuńczej zostałam uhonorowana medalem Komisji Edukacji Narodowej.


kucharska annaAbsolwentka Politechniki Wrocławskiej i Podyplomowych Studiów Pedagogicznych, nauczycielka matematyki w szkole OPTIMUM. Prywatnie pasjonatka tańca towarzyskiego, turystyki górskiej i rękodzieła. Chciałabym zarazić uczniów matematycznym bakcylem i pokazać, że wszystko co potrafią sobie wyobrazić może istnieć naprawdę.


doruch natalia

 

Mam na imię Natalia.
Ukończyłam studia licencjackie o specjalności edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna na Uniwersytecie Wrocławskim.
Obecnie kontynuuję studia magisterskie na kierunku pedagogicznym.
Doświadczenie pracy z dziećmi mam od 2017 roku.
Praca sprawia mi radość,ponieważ wiele uczę się od moich wychowanków, a oni ode mnie.
Moim priorytetem w pracy nauczyciela jest stworzenie dobrej atmosfery do nauki i rozwoju, zarówno dla dzieci jak i dla mnie.
Ważnym aspektem mojej pracy jest wzmacnianie poczucie wartości u uczniów tak , aby każde dziecko czuło się ważne i szanowane. Poza pracą lubię podróże, wyprawy górskie i rowerowe.


papiernik edwardJestem absolwentem Liceum Pedagogicznego w Nowej Soli i Uniwersytetu Wrocławskiego. Uzyskałem tytuł magistra matematyki z przygotowaniem pedagogicznym. W nauczaniu matematyki uzyskałem II stopień specjalizacji. 

Uczyłem młodzież szkół podstawowych, gimnazjum, liceum oraz studium policealnych. Również studentów politechniki.

Mam za sobą kilkunastoletni staż doradztwa metodycznego nauczycieli matematyki we Wrocławiu. 
Przez cały okres pracy uczyłem i nadal uczę według dewizy: "Jeśli nie wierzysz, że matematyka jest prosta, to nie zdajesz sobie sprawy z tego jak trudne jest życie". Moi absolwenci ze szkół, w których uczyłem nie mieli trudności w dalszej edukacji oraz na studiach. W życiu świetnie sobie radzą osiągając sukcesy.

Wierzę w to mocno, że również moi uczniowie z OPTIMUM będą pewnie kroczyli przez dalsze życie, czego im serdecznie życzę!


blaszkiewicz beata

 

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Posiadam tytuł Magistra Sztuki. Ukończyłam Kierunek Wzornictwo Przemysłowe na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Studiowałam także grafikę warsztatową, malarstwo, rzeźbę, rysunek oraz sztuki wizualne. Ukończyłam kurs miedziorytu pod kierunkiem Eugeniusza Geta-Stankiewicza. Studiowałam wzornictwo przemysłowe w Ecole National de Creation Industrielle w Paryżu. Jestem praktykiem, od wielu lat zajmuję się designem, w szczególności projektowaniem graficznym, identyfikacji i komunikacji wizualnej. Projektuję wydawnictwa i wykonuję także ilustracje do książek dla dzieci i dorosłych.
Lubię pracować z dziećmi i młodzieżą. To co najbardziej podoba mi się w tej pracy to wzbudzanie kreatywności oraz nauka wyrażania własnych idei.
Wierzę w to, że pracę nauczyciela poznaje się po rozwoju i dziełach jego uczniów.


wieszczek malgorzata

Prezes Fundacji OPTIMUM

O tym, że chcę zostać prawnikiem wiedziałam już od najmłodszych lat. Swoją drogę w tym kierunku rozpoczęłam na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim na Wydziele Prawa Kanonicznego. Kolejnym krokiem były studia na Uniwersytecie Wrocławskim, Wydział Prawa i Administracji - Prawo Karne. Poszerzając swoją wiedzę ukończyłam studia podyplomowe na Politechnice Wrocławskiej w zakresie Zarządzania Projektami Unii Europejskiej.
Podjęcie decyzji o założeniu społecznej szkoły podstawowej pojawiło się z czasem i było połączone nierozerwalnie z moim synem Dominikiem, który był jednym z jej pierwszych uczniów. Powołując do życia Szkołę w 1992 roku żyłam przekonaniem, że bardzo dobra edukacja Naszych uczniów poprawi standard bycia Nas wszystkich. Dobrze wyedukowany, wychowany młody człowiek, znający zasady prawidłowego współżycia w społeczeństwie to wyjatkowo cenna istota każdych czasów. To właśnie takie osoby odpowiedzialne są za nieustanną ewolucję Naszego Świata.

Zaczynając od motta "Dawać dzieciom mądrze, a nam będzie dobrze" zawędrowaliśmy, aż do 2018 roku w którym z dumą mogę powiedzieć, że czas poświęcony rozwojowi Szkoły OPTIMUM był najlepiej spędzonym czasem mojego życia. Dzięki niezbędnej wiedzy oraz doświadczeniom zgromadzonym przez ostatnie 26 lat wiem jak kierować Naszą placówką w taki sposób, by uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli czerpać satysfakcję z dnia codziennego.
Dominik ukończył SSP OPTIMUM, liceum i wyższe studia magisterskie. Jestem z Niego bardzo dumna. Wiem z obserwacji, że dzięki solidnym podstawom jego droga w dorosłość była raczej lekką i przyjemną. Tym większą daje mi to satysfakcję i poczucie realizacji z pracy.
Patrząc na absolwentów Naszej szkoły wierzę, że każdego z uczniów stać na osiągnięcie sukcesu. Naszym Wspólnym zadaniem jest pomoc w odnalezieniu indywidualnej ścieżki każdego z Nich.

Półroczny staż i cykl szkoleń "Przemiany edukacyjne w państwach europejskich u progu nowego tysiąclecia - wyzwania edukacyjne", organizowany przez l’Ecole Centrale Paris, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Polski i Francji, pod patronatem Prezydenta Republiki Francuskiej,

    uczestnictwo w następujących konferencjach:
  • Międzynarodowa konferencja Państw Grupy Wyszechradzkiej:
  • "Osiągnięcia i Perspektywy Rozwoju Oświaty Niepublicznej w Polsce”
  • Międzynarodowa Konferencja "Fiński model edukacji. Budowanie sieci współpracy”
  • Ogólnopolska konferencja "Efektywne Zarządzanie Oświatą"
  • Ogólnopolska konferencja "Szkoły niepubliczne inne niż wszystkie"
  • Dolnośląska konferencja "Miejsce edukacji regionalnej we współczesnym systemie oświaty”
  • Dolnośląska konferencja "Nowe wymiary edukacji kulturalnej"
  • Konferencja metodyczna "Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży"

dubas lucynaKiedy rozpoczynałam pracę jako nauczyciel, byłam osobą pełną entuzjazmu i poczucia misji, jaką mam do spełnienia. Od tamtej pory niewiele się zmieniłam.

Ukończywszy studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie i Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, a także doskonaląc swoje umiejętności na różnorodnych kursach dokształcających, uzyskałam gruntowne przygotowanie zawodowe do nauczania biologii, chemii, przyrody oraz wychowania do życia w rodzinie. Tych przedmiotów nauczam w szkole OPTIMUM. Od 2003 roku posiadam status nauczyciela dyplomowanego. Jestem także instruktorem skutecznych metod uczenia się. Swoje twórcze pasje realizowałam prowadząc przez 16 lat dziecięcy zespół teatralny oraz koła przedmiotowe. Moi uczniowie wielokrotnie byli laureatami zarówno konkursów przedmiotowych jak i artystycznych.

W swojej dalszej pracy zawodowej pragnę nadal dzielić się z uczniami swoją wiedzą, rozwijać ich często ukryte talenty, pokazywać w ciekawy sposób świat, który ich otacza oraz udowodnić im, że szkoła może być bardzo ciekawym miejscem.


patulska agnieszka

 

Jestem magistrem filologii angielskiej, w zawodzie nauczyciela pracuję od 2014 roku. Ukończyłam Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu oraz Podyplomowe Studia Przekładu na Uniwersytecie Wrocławskim.
Nauczanie sprawia mi dużą radość i satysfakcję, szczególnie gdy moi uczniowie potrafią wykorzystać znajomość języka angielskiego w życiu codziennym. Cenię sobie pracę z dziećmi i młodzieżą, gdyż nieustannie potrafią mnie zaskakiwać i wiele się od nich uczę.
Prywatnie lubię piesze wędrówki i chętnie maluję. Gdy tylko mam możliwość odpoczywam na łonie natury.


Kalendarz OPTIMUM

Czerwiec 2022
S M T W T F S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
© 2022 Fundacja OPTIMUM.
Designed by Stanley