Projekt" Kierunek na wolontariat" w klasach 7 i 8

13 grudnia w SSP Optimum gościła pani Marta Kochanowicz reprezentująca Fundację Uniwersytet Dzieci. Na spotkaniu z uczniami klasy 7 i 8 opowiedziała, czym zajmuje się organizacja, którą reprezentuje. Uniwersytet Dzieci to stowarzyszenie, które organizuje sobotnie zajęcia dla dzieci. Są to warsztaty plastyczne, techniczne, informatyczne oraz z dziedziny nauk przyrodniczych. Podczas zajęć z najmłodszymi Fundacja korzysta z pomocy wolontariuszy. Są oni nieocenieni jako pomoc techniczna i organizacyjna podczas spotkań z najmłodszymi.
Wolontariuszami, współpracującymi z Fundacją Uniwersytet Dzieci, mogą stać się uczniowie. Dla wolontariuszy Fundacja organizuje spotkania integracyjne, szkolenia np. z pierwszej pomocy przedmedycznej, warsztaty na temat programowania oraz zajęcia warsztatowe w firmach współpracujących z Fundacją, jak GOOGLE czy IBM.
Młodzież z wielkim zainteresowaniem wysłuchała opowieści pani Marty. Każdy z naszych uczniów wie, że praca w wolontariacie to nie tylko dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkół średnich, ale przede wszystkim jest to próba znalezienia własnej drogi życiowej, zawiązania nowych przyjaźni i poczucie bycia potrzebnym i użytecznym dla innych ludzi.

 © 2020 Fundacja OPTIMUM.
Designed by Stanley